Pro republiku

O co dobrého se s Boží pomocí snažím

Pavel Mareš
  • Pravidelně publikuji v denním tisku (Lidové noviny, MF Dnes, Právo, Hospodářské noviny, Katolický týdeník - přes 30 replik a 5 větších článků: „Nezájem o sofistikovaná témata“ (ke kauze Key Investments v Praze 10), „Čapkové a péče řádných hospodářů“ (k opomíjeným aspektům hospodaření v Praze 10 a komunální politice ve stínu té celostátní); „Václav Boleslav Klaus 2011“ (k projevu prezidenta Klause ve Staré Boleslavi), „Nenávistná akce ČSSD a jak z ní ven“ (k brutální kampani sociálních demokratů proti církevním restitucím), „Vzkaz ze hřbitova“ (o chvále komunismu senátora Okamury), „Respektovanou autoritou i bez Petrova stolce“ (k rezignaci Benedikta XVI. na papežský úřad)
  • Každý školní měsíc pořádám besedy Iniciativa 17-11 (politika, společnost, křesťanství) v divadle Miriam v Praze Strašnicích (od 30 do 120 účastníků), přes 30 videí na kanálu YOUTUBE, každý záznam se značkou KDU-ČSL
  • Podílím se na organizaci každoročních sympozií Opus bonum v pražském břevnovském klášteře.

2009: Je to člověk, o kterého běží: křesťanské sociální myšlení
2010: Právo a právní kultura / Vzpomínka na Ivana Medka
2011: Náboženství a lidská práva: nejen o pronásledování křesťanů
2012: Křesťané ve službě společnosti u nás a v Evropě

Klidná síla měla úspěch tehdy, když byla věrná svým křesťanským východiskům. Když dbala na odpovědnou svobodu a solidaritu. Když byla praktická a činorodá, a nespoléhala na pragmatismus jako jediné měřítko svého prosazení se.

Vize se rýsuje v odpovědích na otázky:

Co znamená být stranou pravého středu se silným sociálním nábojem?

Čeho se musíme my lidovci vyvarovat?

Co je pro nás rodina? Stydíme se, nebo je to naše „parádní disciplína“?

Jsou lidovci v něčem liberální? A v čem?

Pro rodiny předkládejme konkrétní návrhy!